Стандарт породи

FCI-стандарт номер 77/06.04.1998
КОНТИНЕНТАЛЬНИЙ КАРЛИКОВИЙ СПАНІЄЛЬ
(Epagneul nain continental)

ПОХОДЖЕННЯ: Франція, Бельгія.
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ СТАНДАРТУ: 17.09.1990.
ПРИЗНАЧЕННЯ: Компаньйон.
КЛАСИФІКАЦІЯ FCI: 9 група – собаки-компаньйони, карликові собаки, 9 секція – континентальний карликовий спанієль. Без робочих випробувань.

ЗАГАЛЬНИЙ ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД: витончений, гармонійно складений собака, з довгою шерстю, з помірно довгою мордочкою, яка коротша за черепну частину голови. Весела з дуже живою вдачею, її горда постава підкреслює гідність і граціозність, рухи вільні та елегантні. Корпус дещо довший за висоту собаки. Слухняна і віддана власнику, легко піддається дресируванню. Незважаючи на крихітні розміри, витривала і невтомна на прогулянках. Має міцне здоров’я.
ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ: трохи розтягнутого формату.
ГОЛОВА: у нормальному співвідношенні до корпусу, легша, ніж у спаніелів середніх та великих розмірів.
ЧЕРЕПНА ЧАСТИНА: не може бути занадто круглою при погляді з боку або анфас, іноді присутня середньої глибини борозна між очима.
Стоп (перенісся): перехід від чола до морди досить виражений, у більших особин стоп менш виражений, у дрібніших – стоп виражений різко, але не під прямим кутом.
ЛИЦЬОВА ЧАСТИНА:
Ніс: круглий, маленький, чорного кольору.
Морда: коротше, ніж черепна частина голови, загострена, не може бути піднята вгору.
Спинка носа пряма.
Губи: вузькі, щільно прилягають до щелеп, добре пігментовані.
Щелепи/зуби: щелепи досить сильні, прикус ножиці.
Язик: при зімкнутих щелепах не повинен бути замітним, є недоліком, якщо язика видно і при торканні нього, він залишається в тому ж положенні.
Очі: досить великі, широко відкриті у формі великого мигдалю, досить низько посаджені, внутрішній кут очей знаходиться на лінії перетину морди та черепної частини, дуже виразні, темного кольору, повіки добре пігментовані.
Вуха: вуха великі, із закругленими кінчиками та густою бахромою, посаджені ближче до потилиці і досить широко розставлені, так що видно легку округлість черепа.

ФАЛЕН (представники з висячими вухами):
у стані спокою вуха високо посаджені, значно вищі, ніж лінія очей, висячі, але досить рухливі. Вуха прикрашені довгою хвилястою шерстю, що надає собаці привабливого вигляду.

ПАПІЛЬЙОН (у перекладі з французької – метелик, представники зі стоячими вухами):
вуха великі, із закругленими кінчиками, з досить відкритою, спрямованою в сторони вушною раковиною, кут між внутрішнім краєм вушної раковини та горизонтальною лінією становить близько 45*, є неприпустимим перпендикулярний постав вух, який був би схожий на тип німецького шпіца. Внутрішня сторона вушної раковини покрита короткою, шовковистою, трохи хвилястою шерстю, яка стає довшою ближче до зовнішнього краю. Зовнішній бік вуха покритий чудовою, довгою вбиральною вовною, яка обрамляє край вуха розкішною бахромою.
Схрещування цих двох видів часто призводить до отримання особин з вухами, що наполовину стоять, що є неприпустимим.

ШИЯ: помірної довжини, у потилиці трохи вигнута.
КОРПУС:
ЛІНІЯ ВЕРХУ: міцна, пряма.
ПОЯСНИЦЯ: міцна, злегка опукла.
ГРУДЬ: широка, досить глибока. Об’єм грудної клітини, виміряний між двома останніми ребрами, повинен приблизно дорівнювати висоті в загривку. Ребра добре вигнуті.
ЛІНІЯ ЖИВОТА (низу): живіт трохи підтягнутий.
ХВІСТ: досить високо посаджений, досить довгий, прикрашений чудовою довгою шерстю. Коли собака насторожений, хвіст закинутий на спину і його край може торкатися спини або стегна, неприпустимим вважається положення, коли хвіст щільно лежить на спині або утворює кільця.
КІНЦІВКИ: прямі, сильні. Собака не може здаватися довгоногим. Під час руху, при погляді спереду та ззаду, постав паралельний.
ПЕРЕДНІ КІНЦІВКИ:
Плечі: лопатка довга, добре прилягає до корпусу.
Лікоть: ліктьовий суглоб міцний, добре прилягає до грудей, не вивернутий ні всередину, ні назовні.
П’ясть: трохи похила при погляді збоку.
ЗАДНІ КІНЦІВКИ: з добре розвиненими кутами зчленувань.
ЛАПИ: досить довгі, так звані “заячі лапи”, кігті міцні, пігментовані відповідно до забарвлення. Між пальцями росте довга м’яка шерсть.
РУХИ: легкі, вільні, витончені.
ВОВНЯНИЙ ПОКРИВ:
ВОВНА: довга, густа, без підшерстя вовна, трохи хвиляста (завитки не допустимі), має шовковистий блиск, не повинна бути надмірно м’якою. Структура шерсті нагадує шерсть кавалер-кінг-чарльз-спанієля, але відрізняється від структури шерсті пекінеса і зовсім не має схожості із шерстю німецького шпіца. Вовна на голові, на морді, на зовнішній поверхні передніх кінцівок, на нижній частині задніх кінцівок коротка. На корпусі шерсть довша, на шиї утворює багатий комір, що спускається на груди. Задня частина передніх лап має очіси, задні лапи рясно покриті шерстю від крупу до скакального суглоба. Пучки вовни можуть бути в наявності між пальцями, і можуть виходити за межі лапи, якщо вони не надають лапі більш важкого вигляду, а, навпаки, подовжують пальці. Довжина вовни досягає 7,5 см на корпусі та до 15 см на хвості.
ОКРАС: забарвлення біле з плямами будь-якого кольору, на корпусі, лапах білий колір має бути переважним. Голова повинна бути симетрично забарвлена, бажана вузька або ширша біла проточина. Переважний білий колір на голові неприпустимий. У всіх варіантах забарвлення губи, повіки та мочка носа мають бути добре пігментовані.
РОЗМІР І ВАГА:
ВИСОТА В ХОЛЦІ: до 28 см.
Вага: дві категорії:
1) пси та суки до 2,5 кг.
2) пси від 2,5 до 4,5 кг та суки від 2,5 до 5 кг.
Мінімальна вага: 1,5 кг.

НЕДОЛІКИ: будь-який відступ від вищезазначених положень вважається недоліком, а важливість недоліку оцінюється у точному співвідношенні до його ступеня.
плоский череп, голова у формі яблука,
перехід від чола до морди занадто виражений чи згладжений,
мочка носа не чорного кольору,
кирпата або опущена спинка носа,
слабка пігментація губ,
перекус чи недокус,
маленькі очі, надто круглі очі, світлі очі, білки, що виступають, якщо собака дивиться прямо перед собою,
слабка пігментація повік,
горбата або провисла спина,
загнутий у кільце хвіст, хвіст, що лежить на спині
викривлені передні лапи,
вузлуваті суглоби (бабці),
слабкі задні кінцівки,
непаралельний постав задніх кінцівок,
прибулі пальці на задніх кінцівках (рекомендовано видаляти),
всередину або назовні вивернуті лапи,
лапи, кігті яких не торкаються землі (підлоги),
мізерний шерстий покрив, м’який або пухнастий, підшерстя, шерсть у типі німецького шпіца.

ДИСКВАЛІФІКУЮЧІ ПОРОКИ:
агресивні, боягузливі особини,
рожева або плямиста мочка носа,
перекус або недокус, коли різці нижньої щелепи не торкаються різців верхньої щелепи,
паралізований чи постійно видимий язик.

N.B.: пси повинні мати два семенники, повністью опущені в мошонку.